Legjenda e Interit tradhëton ish skuadrën e tij, thotë se sonte është me Milan

Mesfushori holandez, Wesley Sneijder, është shprehur edhe ai për derbin e sotëm të Milanit kundër Interit.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Interit, ka befasuar tifozët e kësaj skuadre duke thënë se sonte mbështet ekipin e rosonerëve, pasi që si vogël ishte tifozë i Milanos.

Sneijder është një legjendë e Interit, ai me Interi në vitin 2010 fitoi tripletën e famshme, duke fituar Ligën e Kampionëve, Seria A dhe Kupën e Seria A.

” Jam i lumtur për të kaluarën time me Interin, por duhet të pranojë që si i vogël isha fans i Milanit”

” Shpresojë që një ditë të luaj për Milanin para mbylljes së karrierës sime. Në Inter isha i lumtur por nuk do të luaja për ta sërish pasi mënyra se si u sollën kur unë u largova nuk ishte e mirë. ” -tha Sneijder. /Periskopi.com/

152624148
Wesley Sneijder