Leipzig vazhdon me befasi, tani ka pikë po aq sa Bayern Munich

Leipzig vazhdon me befasi, tani ka pikë po aq sa Bayern Munich

Leipzik ka arritur të mposht Mainzin me rezultat 3 me 1 për të barazuar pikët në krye të tabelës me liderin, Bayern Munich.

Për fitoren e shtatë kanë shënuar Forbsberg dhe dy herë realizojë Werner.

Me këtë fitore ata tani kanë grumbulluar 24 pikë dhe rendinten të dytët në tabelë. /Periskopi.com

Shpërndaje në: