Lëndim ‘horror‘ në finalen e Evropa Ligës: Lojtari i Rangers godet me këmbë në kokë kapitenin e Frankurtit

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar finalja e madhe e Evropa Ligës ndërmjet Frankfurtit dhe Rangers.

Dueli po zhvillohet në mënyrë të ashpër, ku në fillimin e ndeshjes, kapiteni Rode u  godit me shkelm në kokë nga futbollisti i Rangers, shkruan Periskopi.

U dasht ndërhyrja e mjekëve menjëherë për të dhënë ndihmën e parë tek lojtari.

Shikoni momentin në video:

VIDEO