Lëndohet rëndë në vendin e punës, vdes punëtori në Novobërdë

Periskopi.com Lajme

Viktima mashkull kosovar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra në vendin e tij të punës në Novobërdë.

Sipas policisë viktima është lënduar nga një mjet i metaltë.

Rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

ASGJËSIMI, DEMTIMI OSE HEQJA E PAISJEVE MBROJTËSE DHE RREZIKIMI I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS /Novobërdë  17.05.2022 – 07:43. Raportohet se viktima mashkull kosovar derisa ishte duke punuar në vendin e tij të punës, është lënduar nga një mjet i metaltë dhe i njëjti pasi ka arritur në emergjencën e Gjilanit, mjeku kujdestar e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes,  rasti vazhdon të hetohet.