Leverkusen – Zurich, ekipi zvicerian shpresat te shqiptarët

Periskopi.com Sporti

FC Zurich do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme të kësaj faze në Europa League.

Skuadra zvicerane është sonte mysafir i Bayer Leverkusenit në ”Bay Arena”.

Zurich është aktualisht lider, dhe në rast të fitores dhe nëse ndeshja tjetër mbetet baras, atëherë garanton kualifikimin.

Image may contain: 1 person, playing a sport

Por, vlen të përmendet se Zurich nuk e ka fituar asnjëherë asnjë ndeshje në Gjermani.

Si pothuajse në çdo ndeshje, edhe sonte starton treshja shqiptare nga minuta e parë – Benjamin Kololli, Toni Domgjoni dhe Hekuran Kryeziu.

Përndryshe, Zurich është në vendin e parë në Grupin A, ndërsa Leverkuseni në vendin e dytë me tri pikë më pak./Periskopi/

Shpërndaje në: