Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Emri i Robert Lewandowski mbetet në listat e disa skuadrave në Arabinë Saudite si një nga yjet e radhës për të shkuar atje.

Verën e kaluar ai tashmë kishte disa kontakte, por polaku absolutisht e mbylli derën, por Barça është e vetëdijshme se do të rikthehet në garë në qershor, kur ai ka vetëm një vit të mbetur nga kontrata e tij.

Gjithçka do të varet nga lojtari, i cili bëri një përpjekje të madhe për të ardhur dhe ndihet shumë rehat te Barcelona.

Pak ditë më parë, emri i Lewandowskit ishte sërish në gojën e lojtarëve të klubit Saudi Abha, skuadër e drejtuar nga ish-trajneri polak.

Ata iu referuan atij si nënshkrimi i madh për sezonin e ardhshëm. Realiteti është se Abha dhe tre klube të tjera saudite u përpoqën ta tundonin, por lëvizjet nuk patën efekt.

Shpërndaje në: