Liverpool e zyrtarizon transferimin e ri

Liverpool e zyrtarizon transferimin e ri

Edhe zyrtarisht, Liverpool ka nënshkruar me mesfushorin Alexis Mac Allister.

Liverpool FC ka arritur një marrëveshje për transferimin e Alexis Mac Allister nga Brighton & Hove Albion për një marrëveshje afatgjatë për një shumë që nuk është zbuluar.

24-vjeçari ka përfunduar me sukses testet mjekësore dhe ka rënë dakord për kushtet personale për t’u bërë nënshkrimi i parë i Reds në merkaton e verës.

Mac Allister ishte pjesë e Brighton, kurse së fundmi e fitoi Kupën e Botës me Argjentinën.

Shpërndaje në: