Liverpooli shkund për herë të dytë Evertonin në derbin e ‘Merseyside’: Sallahu i famshëm shënon

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0 kundër Evertonit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 14 në Premier League.

Mohamed Salah ka realizuar në minutën e 20 të ndeshjes, pas një kundërsulmi të shpejtë me Jordan Hendersonin që e gjeti egjiptianin duke bërë një vrapim nga krahu i djathtë, e ky me një finish brilant gjeti cakun.

Shikoni golin më poshtë.

VIDEO