Liverpooli u ndihmua dukshëm nga gjyqtari mbrëmë: Mane meritoi direkt të kuqin për këtë ndërhyrje të tmerrshme

Periskopi.com Sporti

Liverpooli dhe Arsenali u ndeshën kokë më kokë në Premier League, në ”Anfield”, të hënën mbrëma.

Skuadra e Jurgen Kloppit ishte favorite para ndeshjes, edhe pse Arsenali është përmirësuar dukshëm nën trajnerin aktual, Mikel Arteta, transmeton Periskopi.

”Topcinjtë” udhëtuan drejt ”Anfield” pas dy fitoreve nga dy ndeshjet e para.

Sidoqoftë, gjyqtari, Craig Paëson u detyrua të merrte një vendim të madh herët gjatë ndeshjes, pas një ndërhyrjeje nga Sadio Mane në Kieran Tierney.

Duke vrapuar, së bashkua me Tierney, pas topit, Mane goditi me grusht kundërshtarin në fytyrë.

Ky incident ndodhi në dy minutat e parë dhe kjo mund të ketë ndikuar te Paëson që ta ndëshkojë atë vetëm me të verdhë.

Shikoni videon e incidentit më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: