Lladrovci thotë se nenet e Kushtetueses s’janë si llastiku

Periskopi.com Lajme

Ramiz Lladrovci nga Partia Demokratike e Kosovës, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pas shpalljes së vendimit nga Gjykata Kushtetuese ku i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për formimin e Qeverisë së re.

Sipas tij, “nenet e ligjeve, mund të jenë si llastiku, ato të Kushtetutës, jo”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

“Mund” është mund, kurrë “mund” nuk është “duhet”

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese, para së gjithash, duhet të kuptohet se fituesi, ka përgjegjësi dhe se Kosova dhe institucionet nuk mund të bllokohen nga fituesi relativ.

Vendimi mund të diskutohet, por duhet të zbatohet.

Andaj njerëz të mirë, edhe më herët e kam thënë, nenet e ligjeve, mund të jenë si llastiku, ato të Kushtetutës, jo!

Shpërndaje në: