Loja me dema: Shembet tribuna në Kolumbi, ka të vdekur

Periskopi.com Lajme

Katër persona janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur pasi një stendë u shemb gjatë një ndeshjeje me dema në Kolumbinë qendrore, raportojnë mediat lokale atje, transmeton Express.

Raportohet që në tribunën prej druri të mbushur me spektatorë është shkatërruar në komunën El Espinal, departamenti Tolima.

Njerëzit shihen duke ikur në panik, raporton BBC.

Incidenti i së dielës ndodhi gjatë një ngjarjeje tradicionale “corraleja”, kur anëtarët e publikut inkurajohen të hyjnë në ring për të angazhuar demat.

Ekziston frika se numri i të vdekurve do të rritet më tej.

Një dem është arratisur nga stadiumi dhe ka shkaktuar panik në bashki.

Këshilltari lokal Iván Ferney Rojas tha se spitali i qytetit dhe shërbimet e ambulancës nuk ishin në gjendje të përballonin numrin e të plagosurve.