Lojtari i Realit e thotë: Neymar po përgatitet të pensionohet nga Kombëtarja e Brazilit

Lojtari i Realit e thotë: Neymar po përgatitet të pensionohet nga Kombëtarja e Brazilit

Ylli brazilian, Rodrygo ka pohuar se Neymar po përgatitet të largohet nga kombëtarja dhe tashmë ka pranuar të dorëzojë fanellën e tij men numër 10.

Sulmuesi i PSG-së, i cili është i dyti në listën e golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave të Brazilit, pritet të luajë turneun e tij të fundit me kombëtaren e tij në Kupën e Botës në Katar më vonë këtë vit, mes raporteve për pensionim.

Neymar gjithashtu thuhet se u ka thënë bashkëlojtarëve se kush ka vendosur të trashëgojë fanellën e tij nr.10 – një numër që është veshur nga Pelé, Ronaldinho dhe Kaká.

Në një intervistë me PodPah përmes ESPN, Rodrygo zbuloi: “Neymar tha: “Unë tashmë po largohem nga kombëtarja dhe 10 është e jotja”. Unë as nuk dija çfarë t’i thosha. U turpërova, qeshja dhe as nuk dija çfarë të thoja siç duhet. I thashë që duhet të luajë edhe pak, se nuk doja tani dhe gjëra të tjera. Dhe pastaj ai qeshi”.

Shpërndaje në: