Lojtari i Serbisë e ‘theu në mes’ Neymarin, gjyqtari nxorri vetëm kartonin e verdhë

Lojtari i Serbisë e ‘theu në mes’ Neymarin, gjyqtari nxorri vetëm kartonin e verdhë

Është duke u zhvilluar takimi mes Brazilit dhe Serbisë, duel ky në kuadër të Botërorit të Katarit.

Rezultati aktual i takimit është 0:0 dhe Kombëtarja e Brazili po tregon se është në nivel më të lartë se ajo e Serbisë, shkruan Periskopi.

Neymar kishte një rast të volitshëm për gol në minutën e 47’të të takimit, por që mesfushori i Serbisë, Nemanja Gudelje ndërhyri ashpër në sulmuesin e Parisit dhe gjyqtari e ndëshkoi atë vetë me kartonine e verdhë.

Shikoni momentin në video:

VIDEO

Shpërndaje në: