Luftë minut pas minute: Rrëzohet aeroplani i forcave të Azerbajxhanit (Video)

Periskopi.com Lajme

Konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit po vazhdon të thellohet edhe më shumë derisa në cdo rast eskalimi të situatës, mund të invilvohen edhe Turqia dhe Rusia.

Derisa lufta po zhvillohet minut pas minute, raportohet se një aeroplan i forcave të Azerbajxhanit është rrëzuar.

Në konfliktin mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, Rusia mbështë Armeninë derisa Turqia mbështetë komunitetin e saj etnik të Azerbajxhan.

 

Shpërndaje në: