Luftëtari rus i MMA pëson lëndim të tmerrshëm gjatë meçit në kafaz, kundërshtari kap kokën nga trauma

Periskopi.com Sporti

Ylli i MMA, Abdul-Malik Saidulaev pësoi një prej lëndimeve më katastrofale të krahut, që do të shihno ndonjëherë.

Rusi pati punë me Rustambek Nurzhanovin e Kirgistanit në një event që po mbahej në Çeçeni, transmeton Periskopi.

Saidulaev u kap dhe u hodh në dysheme nga kundërshtari dhe rezultati ishte i tmerrshëm.

Nurzhanov u largua nga rusi me duart mbi kokë pasi e pa gjendjen e tij.

Thyerja e dorës mjaftoi që t’i jepte fitoren Nuzhanovit por me cfarë cmimi.

Kjo ishte disfata e parë e rusit në MMA si profesionist, derisa i kishte fituar nëntë mecet e mëhershme. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: