Lule, lotë e qirinj në sheshin “Skëndërbe” për Astrit Deharin

Lule, lotë e qirinj në sheshin “Skëndërbe” për Astrit Deharin

Homazhe kanë bërë edhe kryetari i VV-së, Visar Ymeri, nënkryetarja e Kuvendit nga Lëivzja Vetëvendosje, Aida DërgutI, deputeti Smajl Kurteshi, deputeti e kryetari i GP të VV-së, Glauk Konjufca si dhe aktivistë e qytetarë të tjerë që janë tronditur nga vdekja e Deharit, raporton Periskopi.

Disa nga të pranishmit në shesh janë tradhtuar nga lotët për shkak të dhembjes që ndjejnë me vdekjen e aktivistit politik Dehari.

Aty po vendosen lule e po ndezen qirinj. /Periskopi/

Shpërndaje në: