Lutfi Haziri: Gjuha e PDK-së, degraduese (Video)

Lutfi Haziri: Gjuha e PDK-së, degraduese (Video)

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, ka komentuar deklaratat e strukturave të koalicionit PAN, sipas tyre, që janë votat e mjaftueshme për të formuar Qeverinë duke u bazuar edhe në ato të LDK-së.

Haziri tha se PAN duhet të llogarisë vetëm në votat e tyre. Sipas tij, LDK ka vendosur që të jetë bashkë me AKR dhe Alternativën.

Nënkryetari i LDK-së e quajti degraduese gjuhën e strukturave të PAN-it për thirrje në votat e LDK-së, duke e quajtur edhe PDK-në si një parti mosmirënjohëse.

Për më shumë ndiqeni VIDEON:

Shpërndaje në: