Lutfi Haziri për PDK-në në Qeveri: Pas akuzave të Speciales, stabiliteti politik na vynë si ajri

Periskopi.com Lajme

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se ai është për stabilitet politik. Thotë se ata që po kërkojnë zgjedhje pas akuzave të Speciales ndaj krerëve të UCK-së janë të verbër politikisht.

“Stabiliteti na vynë si ajri. Dhe stabiliteti ndërtohet me LDK-në në këtë vend. Unë jam për stabilitet, nëse kjo qeveri arrin koordinim me qeverinë dhe presidencën, unë uroj të krijohet stabilitet. Ata që mendojnë se duhet të ketë zgjedhje si pasojë e aktakuzave ndajj njerëzve të UCK-së besoj se janë të verbër politikisht. Me fatkeqësinë e të tjerëve”, ka thënë ai./PERISKOPI/

Shpërndaje në: