Magjistarë apo çfarë – Sulmuesi i Leeds me asistin e çmendur në miqësore

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Leeds United e ka fituar takimin miqësor ndaj Cagliarti me rezultatin final në 6:2.

Por, nuk ishte e gjithë rëndësia tek rezultati i thellë që ekipi anglez e krijoi drejtë atij italian, por pasimi i sulmuesit të Leeeds, Patrick Bamford, shkruan Periskopi.

Pasimi i tij ishte vërtetë i magjishëm, pasi Bamford e goditi topin më të jashtëm nga mesi i fushës për ta dërguar në pjesën e djathtë të fushës.

Shikoni momentin dhe binduni vetë:

VIDEO