Maliqi: Shpërfillja e Kurtit nga DASH dhe mos shqyrtimi i aplikimit tonë në KE, janë tregues të qartë për politikën e jashtme

Periskopi.com Lajme

Analisit politik, Agon Maliqi e ka vlerësuar politikën e jashtme të Qeverisë Kurti si jo të sukseshme, shkruan Persikopi.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka treguar disa pika të cilat janë tregues i qartë se si qëndron politika e jashtme e Kosovës.

Sipas Maliqit “Mosgatishmëria për ta futur në shqyrtim aplikimin tonë për Këshillin e Europës, mesazhet e Quint-it dhe shpërfillja e kryeministrit nga Departamenti i Shtetit janë tregues i qartë sa s’ka ku shkon”.

Postimi i tij i plotë: