Malisheva-Llapi: Këto janë formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Malisheva është nikoqir i Llapit për përballjen që luhet në kuadër të javës së 13-të në BKT Superligën e Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 13:00,do të luhet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Malisheva është aktualisht në vendin e tetë me 12 pikë dhe në pesë ndeshjet e fundit nuk di për fitore.

Në anën tjetër, Llapi që është në të gjashtin me tre pikë më shumë, ka katër fitore dhe një humbje në pesë përballjet e fundit.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Dumani, Stullçaku, Bruqi, Olivier, Pira, H. Hyseni, Vitija, Pefqeli.

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Jashari, Veliu, Ramadani, Selmani, Shillova, Shabani, Pepishi, Davalos.