Man City kampion i PL, festë e tmerrshme e fansave të klubit – fillojnë talljet brutale me ta

Periskopi.com Sporti

Man City kampion i PL, festë e tmerrshme e fansave të klubiy – fillojnë talljet brutale me ta

Manchester City është kurorëzuar kampion i Premier Leagues, pasi Manchester Unitedi u mposht nga Leicesteri, të martën mbrëma.

Ole Gunnar Solskjaer bëri dhjetë ndryshime nga skuadra e Unitedit që mposhti Aston Villan, të dielën, transmeton Periskopi.

Të fitosh Premier Leaguen është arritje e jashtëzakonshme, e panevojshme të thuhet.

Festa e fansave kur skuadrat e tyre fitojnë titullin është zakonisht e cmendur.

Mirëpo, atmosfera nuk ishte saktësisht e ‘cmendur’ jashtë stadiumit ‘Etihad’, pasi u shpallën kampionë.

Prezantuesi dhe reporteri, Matt Critchley postoi disa video ku shihen skenat jashtë stadiumit të Man Cityt, pasi City u konfirmua si kampion.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

p1f5ei4tpnkr314c165ks2ibbib.jpgp1f5ei54qn14uk1prf18hq1d9n35jd.jpg

 

 

Shpërndaje në: