Man City shkatërron Club Bruggen

Periskopi.com Sporti

Manchester City ka shkatërruar Club Brugen, në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në fazën e grupeveve të Champions Leagues.

‘Qytetarët’ triumfuan me rezultat të thellë, 5-1, falë golave Cancelo 30′, Mahrez 43′, 84′, Walker 53′ dhe Palmer 67′.

Golin e vetëm për nikoqirët e realizoi Vanaken në minutën e 81-të.

Pas kësaj fitoreje, Manchester City kryeson në Grupin A me gjsahtë pikë pas tri ndeshjeve. /Periskopi.com/