Man United nuk gjen marrëveshjen me Barcelonën për De Jong, klubi spanjoll me shifër të çmendur

Man United nuk gjen marrëveshjen me Barcelonën për De Jong, klubi spanjoll me shifër të çmendur

Skuadra e Man United me ngul po kërkon shërbimet e mesfushorit holandez të Barcelonës, De Jong.

Njëri nga synimet e trajnerit të United, Ten Haag ishte edhe mesfushori De jong që pritet t’i kushtojë klubit anglez plotë 85 milionë euro, shkruan Periskopi.

Sipas Fabrizio Romanos, drejtuesit e United dhe Barcelonës janë takuar sot por që nuk kanë finalizuar një marrëveshje, shkak i çmimit të lart që Barça ia ka vendosur De Jongut.

Shpërndaje në: