Manduzkic figura tragjike e kroatëve, shënon autogol për t’i dhënë epërsinë Francës (Video)

Periskopi.com Botërori 2018

Franca ka kaluar në epërsi në ndeshjen finale kundër Kroacisë

Në Luzhniki të Moskës po luhet finalja e Kupës së botës ndërmjet Francës dhe Kroacisë me ‘Gjelat’ që kanë shënuar gol pas 19 minutave lojë, shkruan Periskopi.

Griezmann nxori një faull dhe nga ndërprerja Franca shënoi golin e parë.

Krosimi i Griezmann përfundoi në kokën e Mandzukict, i cili shënoi në portën e gabuar.

Francë-Kroaci 1-0 minuta e 20-të. /Periskopi/