Marinari amerikan tregon saktësisht se çfarë fshihet në Antarktikë (Video)

Periskopi.com SOK

Një video është publikuar në rrjetet sociale vërtet tronditëse dhe habitëse për ndodhitë jashtëzakonisht të çuditshme në Antarktikë.

Zyrtari detar tregon atë që ai kujton, duke përfshirë edhe një hapje të madhe në akull në një zonë ku nuk kishte fluturim. Ata po kalonin me një emergjencë mjekësore në bord.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=121&v=GMybJ-HGUOo

Pastaj ai takoi një grup shkencëtarësh të cilët ishin zhdukur për dy javë dhe u paralajmërua në mënyrë specifike që të mos i referohej përsëri kësaj teme, raporton “Hidden-truth”, transmeton Periskopi.

Siç tha ai, “dukeshin të frikësuar”. Kur u kthyen në McMurdo, ata u izoluan dhe u kthyen në Christchurch, Zelanda e Re me një aeroplan të veçantë.

Ai diskuton në detaje atë që ai pa dhe përjetoi. Ky është tregimi më provokues për atë që po ndodh në Antarktidë./Periskopi/