Marsi, muaji i ‘Dardanëve’ – ja të gjitha ndeshjet që do t’i luaj Kosova këtë vit

Periskopi.com Sporti

 

Kosova do të nis kampanjën kualifikuese në muajin mars për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan Periskopi.

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022. Marrëveshja ndërmjet dy federatave tashmë është arritur dhe ndeshja do të zhvillohet më 24 mars në Prishtinë.

Më poshtë Periskopi ua sjell orarin e ndeshjeve për kualifikimet e botërorit 2022.

KOSOVË – Lituani /24 mars 2021

28 mars 2021 / KOSOVË vs Suedi

31 mars 2021/ Spanjë – KOSOVË

 

02 shtator 2021 / Gjeorgji – KOSOVË

05 shtator 2021 / KOSOVË – Greqi

08 shtator 2021 / KOSOVË – Spanjë

 

09 tetor 2021 / Suedi – KOSOVË

12 tetor 2021 / KOSOVË – Gjeorgji

14 nëntor 2021 / Greqi – KOSOVË

/Periskopi