Martin Odegaard dhuroi një prej asisteve më të mira që do të shihni ndonjëherë sa ishte te Sociedadi

Periskopi.com Sporti

Arsenali pritet të kompletojë transferimin e Martin Odegaardit nga Real Madridit me një marrëveshje gjashtë-mujore.

Ylli norvegjez ka pasur minutazh të vogël te ‘Los Blancos’ në sezonin 2020/21, pavarësisht faktit se shkëlqeu për Real Sociedadin një fushatë më herët, transmeton Periskopi.

Tek Arsenali, ai me shumë gjasë do të ketë më shumë hapësira në skuadrën e parë, marrë parasysh se Smith Roëe është mesfushori i vetëm kreativ në skuadër aktualisht.

Kujtojmë se norvegjezi ishte në flakë gjatë sezonit 2019/20 dhe një prej momenteve më të mira të tij padyshim se ishte asistimi i jashtëzakonshëm në fitoren 3-0 kundër Deportivo Alavesit.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: