‘Mata ka fituar besimin e Jose Mourinhos’

Ryan Giggs beson se ish bashkëlojtari i tij, Juan Manuel Mata ka fituar besimin e trajnerit portugez, Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Me ardhjen e Mourihos tek ‘djajët e kuq’ u mendua se spanjolli do ta perjetojë të njëjtin fat sikurse tek Chelsea, por ai ka dëshmuar të kundërten duke luftuar për një pozitë dhe tashmë është bërë një titullar i pa diskutueshëm.

Spanjolli Mata shënoi gol kundër Arsenalit të shtunën, por që ekipi i tij nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në këtë përballje.

Ish-ylli i Man United, Ryan Giggs besn se Mata ka fituar besimin e trajnerit Mourinho për paraqitjet e këtij sezoni.

Spanjolli u shit në Man United nga Chelsea, në kohën kur trajner i Chelseat ishte pikërisht Jose Mourinho.

“Unë mendoj se Mata e ka fituar besimin e Mourinhos dhe se ai është një lojtar shumë i mirë dhe një profesionist i shkëlqyer”.  /Periskopi.com/