Matoshi: Qeveria blen votat e pensionistave me lëmoshë nga 100 euro

Periskopi.com Lajme

Analisti Halil Matoshi, ka komentuar vendimin e Qeverisë për ndarjen e 100 eurove për skemat pensionale dhe ato sociale.

Përmes një postimi në Facebook, Matoshi ka thënë se Qeveria po blen votat e pensionistëve me lëmoshë nga 100 euro.

“Qeveria blen votat e pensionistave tue u dhânë lëmoshë nga 100 euro vetëm për nji muej dhe të përfituesve të skemave tjera sociale për dy muej!?
I pashembullt ky abuzim me pushtetin tue shpërnda ndihma për efekte elektorale!
P.S.
Qeveria e ligjshme nuk âsht këtu me dhanë ‘sadaka’ por paga e pensione të ligjshme si dhe mbështetje të ligjshme financiare për skema sociale të ligjshme”, shkruan Matoshi.

Matoshi ka bërë apel që të mos i besohet Qeverisë sepse sipas tij kjo e fundit po mashtron./PERISKOPI/

Më poshtë keni statusin e plotë të Matoshit: