Mbahet turneu përkujtimor “Fadil Vokrri”

Periskopi.com Lajme

Sot mbahet turneu i parë përkujtimor në shenjë nderimi dhe përkujtimi të legjendës së futbollit të Kosovës dhe ish-presidentit të FFK-së Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë më 9 qershor 2018.

Turneu organizohet nga Federata e Futbollit e Kosovës përkatësisht Këshilli Organizativ (KO) dhe zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në këtë turne do të marrin pjesë veteranët e skuadrave të Flamurtarit nga Vlora, Veteranët e Tetovës, Llapit dhe Prishtinës.

Veteranët cilësohen ata që kanë mbi 45 vjet.

Agjenda e turneut:

Në orën 16.00 Homazhe të pjesëmarrësve të varri i Vokrrit

Në orën 17.30 Hapja e turneut

Në orën 18:00 Ndeshja e parë gjysmëfinale Flamurtari (Vlorë) – Veteranët e Tetovës

Në orën 19:00 Ndeshja e dytë gjysmëfinale Prishtina – Llapi

Në orën 20:00 Ndeshja e tretë – Finalja

Pas përfundimit të turneut darkë e përbashkët.

Shpërndaje në: