Mbappe është ofenduar rëndë nga sjellja e Giroud pas ndeshjes së Francës

Periskopi.com Sporti

Franca tregoi pse janë favoritë për të fituar Euro 2020 me një fitore të rehatshme ndaj Bullgarisë të Martën.

Skuadra e Didier Deschamps fitoi 3-0 me anë të golave ​​nga Antoine Griezmann dhe Olivier Giroud (2).

Franca ishte larg nga ana superiore dhe, në të vërtetë, ata mund të kishin fituar me shumë më tepër.
Giroud doli nga pankina për të shënuar dy herë, por ai nuk ishte tepër i lumtur pas përfundimit të ndeshjes, transmeton Periskopi.

Francezi vendosi të thërriste shokun e tij të skuadrës, Kylian Mbappe, që nuk pasonte tek ai kur duhej gjatë ndeshjes.

Po ashtu pas golave të shënuar është parë një reagim ironizues në stol nga Mbappe dhe Benzema të cilët kanë bërë kategorizime brenda kampit francez duke e perjashtuar haptas një afrim të raporteve me lojtarin e Chelseat, kjo edhe për arsyen e mosmarrëveshjeve që kishin ndodhur edhe më heret mes Giroud dhe Benzema.

Duket se gjithçka nuk është mirë në kampin francez.

Do të jetë interesante të shohim se çfarë ka për të thënë Mbappe kur më në fund të flasë për media.

Deschamps, ndërkohë, ka refuzuar të fajësojë secilin lojtar për mos gjetjen e njëri-tjetrit aq sa duhet në fushë.

Ai tha, për AS: “Nëse topi shkon gjithmonë tek ai që e kërkon … është gjithmonë e njëjta gjë. Mund të jetë e vërtetë ajo që thotë Giroud. Në disa situata, pasimi nuk arrin.

Për nga aspekti futbollistik, Benzema vazhdon të mbetet një ndër sulmuesit më të mirë në qarkullim, por sjellja e tij shpesh herë nuk ka qenë në interes të përgjithshëm të skuadrës por në atë personal tek Franca.

Ylli i Realit mund të kontriboj ndoshta me gola por sa i përket çështjes së liderit duket që ai është ende shume larg.

Benzema ka pasur edhe më herët mosmarrveshje me shokët e skuadrës ku ka ditur të shkaktojë trazira edhe me rastin e Valbuenas, ku në atë rast edhe pse në rolin e viktimës ky i fundit pësoi më shumë.

Kampionët e Botës konsiderohen si favoritë në këtë kompeticion dhe shpresojmë që çashtjet e “egos” mes lojtarëve  mos të ndikojnë në rezultate./Periskopi

 

Shpërndaje në: