Mbi 22 mijë raste aktive me COVID-19

Periskopi.com Lajme

Janë mbi 22 mijë raste aktive që po trajtohen me COVID-19 në Kosovë.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të vdekjes dhe 1 mijë e 29 raste pozitive.

IKSHPK njofton se janë bërë 13 mijë e 84 testime për COVID-19.

Shpërndaje në: