Mbi 4000 raste pozitive në orët e fundit, thotë raporti që sapo doli me një orë vonesë

Periskopi.com Lajme

Njofton ministria:

26 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës.

ℹDeri më sot 832.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 65.147 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹNga 16.307 testime, 4.397 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar raste të vdekjes.

ℹSot janë shëruar 607 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.333.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 25.458.