Mbi 50 pacientë janë duke u trajtuar kundër COVID-19

Periskopi.com Lajme

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës bënë të ditur që aktualisht tretman mjekësorë kundër COVID-19, janë duke marr 51 pacientë e në kuadër të tyre 17 janë të konfirmuar me virusin COVID-19 dhe 34 të tjerë janë post-COVID.

E përveç këtyre sipas ShSKUK-së 15 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe vetëm një pacientë është në mjekim intensiv.