Mbi pesë mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina me më së shumti raste aktive

Periskopi.com Lajme

5 mijë e 678  është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë.

Ndërkohë në 24 orët e fundit u shënua një vdekje dhe u regjistruan 728 raste të reja me koronavirus, njofton MSh.

Derisa janë shëruar 159 qytetarë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909.