Mbi pesë mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Periskopi.com Lajme

5 mijë e 118 është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë.

Ndërkohë në 24 orët e fundit u regjistruan 728 raste të reja me koronavirus, njofton MSh.

99 persona u shëruan dhe u kryen mbi pesë mijë testime.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! PERDITESIMI FUNDIT Të vaksinuar brenda 24 orève 1.156 Të vaksinuar me njẽ doze Doza tẽ administruara nẽ total REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA ESHENDETESISE 17 JANAR, 2022 885.379 1.717.379 Të vaksinuar me dy doza Doza perforcuese 796.246 Testime brenda 24 orève 33.156 Doza tẽ treta 5.297 2.169 Raste pozitive Vdekje 728 Pozitiviteti rasteve Të sheruar 13.74% 99 Raste aktive 5.118'