Mbyllen ndeshjet e Kupës së Kosovës, këto skuadra u kualifikuan

Periskopi.com Sporti

Kanë përfunduar 13 ndeshjet e zhvilluara në kuadër të raundit të 16-të në Kupën e Kosovës.

Prishtina ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Besa (0-4), derisa Llapi me vështirësi ka triumfuar ndaj Kikës (2-1).

Gjilani me rezultat minimal 0 – 1 ka arritur të sigurojë kualifikimin, derisa fitore kanë siguruar edhe Ballkani me Malishevën.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve:

Besa 0 – 4 Prishtina

Rahoveci 1 – 3 Ballkani

Llapi 2 – 1 Kika

A&N 0 – 1 Gjilani

Drenica 3 – 0 Vllaznia e Pozheranit

Malisheva 1 – 0 Istogu

Ulpiana 2 – 0 Vëllaznimi

Prizreni 1 – 5 Onix

Feronikeli 0 – 0 Fushë Kosova

Ramiz Sadiku 1 – 1 Vushtrria

Trepça ’89 2 – 2 2 Korriku

Sa i përket këtyre tre ndeshjeve të fundit, do vazhdojnë në kohë shtesë dhe pastaj do mësohet cila skuadër do kualifikohet tutje.