Mbyllen zyrat e kompanisë “Besa Trans”

Periskopi.com Lajme

Para pak çastesh përfaqësues të MPB-së, nga sektori për Kriminalistikë teknike kanë vendosur ngjitëse që mbajnë vulën e këtij dikasteri.

Kjo nënkupton se pronari i këtij agjencioni duhet të paraqitet në këtë sektor për të sqaruar dilemat dhe çështjet e ngritura nga organet kompetente, shkruan Alsat.

Para dy ditësh i është marrë licenca kompanisë “Besa Trans” pasi autobusi i djegur në Bullgari nuk kishte licencë për transportim ndërkombëtar të udhëtarëve dhe as ndonjë lloj tjetër të transportimit të udhëtarëve.

Në aksidentin tragjik të së martës në Bullgari vdiqën së paku 45 persona, ndërsa shtatë të tjerë morën lëndime trupore.