Mbyllet pjesa e parë, Argjentina në epërsi minimale ndaj Holandës

Mbyllet pjesa e parë, Argjentina në epërsi minimale ndaj Holandës

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen çerekfinale mes Holandës dhe Argjentinës, në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Kombëtarja argjentinase mbylli 45 minutat e parë me epërsinë minimale 0:1.

Nahuel Molina shënoi në minutën e 35-të, pasi pranoi një asistim të mrekullueshëm nga Lionel Messi.

Kujtojmë se ekipi fitues nga kjo ndeshje, në gjysmëfinale do të takohet me Kroacinë, që sot eliminoi Brazilin.

Shpërndaje në: