Mbyllet pjesa e parë me epërsi minimale të Danimarkës në sfidën kundër Belgjikës

Periskopi.com Sporti

Mbyllet pjesa e parë mes Danimarkës dhe Belgjikës, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve të Euro 2020.

Ndeshja po zhvillohet me ritëm të lartë ku vendasit befasuan musafirët ku shënuan  në minutën e 2-të me anë të Poulsen pas një gabimi trashanik nga mbrojtja e Belgjikës, trasnmeton Periskopi

Rezultati aktual është 1 me 0, ku vlenë të ceket ndërprerja e ndeshjes në minutën e 10-të për ta nderuar Eriksenin i cili dihet që nuk ka mundur të marrë pjesë në këtë ndeshje.

 

 

Shpërndaje në: