Mbyllet pjesa e parë mes “izoluesve” të Holandës dhe “izoluesve” të Austrisë, ky është rezultati

Periskopi.com Sporti

Sapo është mbyllur pjesa e parë mes Hollandës dhe Austrisë, ndeshje e vlefshme për fazen e grupeve të Euro 2020.

Skuadra vendase është duke udhëhequr ndeshjen falë një penalltie të konvertuar në gol nga Depay në minutën e 10-të të takimit, transmeton Periskopi.

Rezultati aktual është 1 me 0 për vendasit, ku ata paten edhe raste tjera që i shpërdoruan duke treguar neglizhencë para portes, raste që mund ti hakmerren në pjesën e dytë.

Shpërndaje në: