Mbyllet rundi i dytë: Fury më i vendosur se Whyte

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar meçi i jetës me Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Ky meç po zhvillohet në stadiumin Wembley, ku jenë të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury e ka dominuar edhe rundin e dytë ndaj Whyte edhe pse këtu boksoi me një siguri më të lartë.

Meçi i takon peshave të rënda WBC dhe ka 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.