Mbyllet rundi i parë: Fury po dominon meçin ndaj Whyte

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar meçi i jetës me Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Ky meç po zhvillohet në stadiumin Wembley, ku jenë të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury e ka dominuar rundin e parë, ku lëshoi disa goditje në drejtim të whyte,

Meçi i takon peshave të rënda WBC dhe ka 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.