Mbyllet rundi i pestë: Fury padyshim më i mirë,  Whyte i frikësohet duelit

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar meçi i jetës me Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Ky meç po zhvillohet në stadiumin Wembley, ku jenë të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury ka boskuar shumë i freskët edhe në rundin e pestë, duke dhuruar dy goditje të fuqishme në fytyrën e Dillian Whyte, por që kundërshtari mbahet.

Meçi i takon peshave të rënda WBC dhe ka 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.