Mbyllet selia e Kombeve të Bashkuara në New York, një burrë dyshohet të jetë me armë jashtë saj

Periskopi.com Lajme

Selia e Kombeve të Bashkuara në New York u mbyll të enjten pasi një burrë u pa duke ecur pranë me atë që policia tha se dukej të ishte një armë gjahu.

Një zëdhënës i policisë tha se negociatorët e pengjeve po flisnin me burrin, i cili dukej se ishte rreth të 60-ave dhe shpresonin ta zgjidhnin situatën në mënyrë paqësore.

Njerëzve brenda selisë iu tha të strehoheshin aty ku ishin, raporton AP.

Videot e postuara në rrjetet sociale treguan njeriun duke ecur përpara një porte të kompleksit të Kombeve të Bashkuara, duke mbajtur një objekt, që me shumë gjasë dukej të ishte një armë zjarri.

Portat ishin të mbyllura dhe personi nuk dukej se po përpiqej të shkelte perimetrin e sigurisë.