Mbytet një shqiptar në Danub (Foto)

Mbytet një shqiptar në Danub (Foto)
Dje pasdite ka ndërruar jetë Gëzim Asipi, 22-vjeçari nga fshati Sllupçan, i cili prej disa muajsh ishte me punë sezonale në Vjenë të Austrisë, shkruan gazeta Koha.
 Gëzimi, siç raportojnë mediat austriake, ishte futur për tu freskuar në lumin e Danubit, saktësht në urën e njohur të Vjenës – “Georg Danzer”.

Janë dashur ekipe të mëdha shpëtimi dhe dhjetëra polumbarë për ta locuar trupin e 22-vjeçarit nga Sllupçani i Likovës, ndërsa po vijojnë hetimet e autoriteteve austriake për të përcaktuar arsyen e vërtetë të mbytjes së Gëzimit./Koha/Telegrafi/

Shpërndaje në:
TË NGJASHME
Prishtina bëhet për herë të parë me “Rrugë për fëmijë”

Sot u përurua rruga e parë për fëmijë në Prishtinë tek shkolla “Elena Gjika” e…

Luizi kërcen për Oltën, ajo e shikon e buzëqeshur

Luizi ka dhuruar një shfaqje për Oltën, teksa ajo qëndronte e vetmuar në oborr. Ai…

Caktohet gjyqtarët për ndeshjet e javës së 27-të në Superligë

Pas ndeshjeve të kombëtareve, këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës në futboll me xhiron e…

Rritja e çmimit të rrymës pritet të ndikojë edhe në shtrenjtimin e produkteve tjera

Vendimi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE), për rritjen e çmimit të energjisë elektrike…

Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin Marrëveshjes për normalizim

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës…

Memli Krasniqi me videoadresim, fton qytetarët të “Marshojnë për Drejtësi”

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, përmes një videoadresimi ka bërë thirrje që…

VV mbështet Marshin për Drejtësi: Por e përmend veç Rexhep Selimin

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se e mbështesin Marshin për Drejtësi që do të mbahet këtë…

Djegia e veturave në veri, Abbott: Duhen hetime të shpejta, këto akte rrezikojnë stabilitetin

Edhe ambasadori britanik, Nicholas Abbott, i është bashkuar ambasadorëve tjerë që dënuan djegien e veturave…