Me diferencë të vogël pikësh, Joshua fiton ndaj boksierit amerikan Frenklin

Me diferencë të vogël pikësh, Joshua fiton ndaj boksierit amerikan Frenklin

Tashmë ka përfuduar edhe meçi i madh mes Joshuas dhe Franklin, duel ky i kategorisë së rëndë në boks.

Boksierët zhvlluan 12 runde të fuqishme, me Joshua që fitoi me diferencë të vogël pikësh ndaj Frenklin, shkruan Periskopi.

Joshua vazhdimisht ishte më i mirë se Frenklin, vetëm rundi i nëntë ishte i boksierit amerikan.

Britaniku fiton me vendim unanim të gjyqtarëve, hap rrugën për të boksuar përsëri për titullin kampion.

 

Shpërndaje në: