Më në fund Messi thyen rekordin e madh të Maradonës në Botëror

Më në fund Messi thyen rekordin e madh të Maradonës në Botëror

Kur luajti kundër Polonisë, Lionel Messi u bë lojtari argjentinas me më shumë paraqitje në Kupat e Botës dhe kaloi legjendën Diego Armando Maradona.

Golashënuesi argjentinas tani ka 22 paraqitje në Kupat e Botës. Është një rekord i ri për Argjentinasin.

Përveç këtij rekordi, Messi ka tetë gola në Kupat e Botës, po aq sa edhe Maradona.Lojtarët me më shumë paraqitje në Kupat e Botës janë:

Matthaus (Gjermani): 25

Klose (Gjermani): 24

Maldini (Itali): 23

Messi: (Argjentinë )22

Shpërndaje në: