Megjithatë një ministër i Albin Kurtit shpall fitoren në zgjedhje

Periskopi.com Lajme

Drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën dhe Metohinë” Petar Petkoviq ka uruar Goran Rakiqin dhe Listën Serbe për fitoren në zgjedhje.

Rakiq në anën tjetër ka deklaruar se Lista Srpska të cilës i prin ai ka fituar në 10 komunat me shumicë serbe, përcjell Periskopi.

Ministri i Albin Kurtit falenderoi qytetarët serbë për siç tha “rezultatin më të mirë deri tash”.

Lista Srpska në këto zgjedhje ka pasur të paktën dy kandidate gra për kryetare të komunave. /Periskopi